“Futbolu değil hayvanları izledik”

“Futbolu değil hayvanları izledik”
Yarıda kalan derbide Beşiktaşımıza saldırılmasıyla ilgili olarak flaş bir yazı gündeme geldi..

Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaşımıza yapılan saldırının ardından Fenerbahçe derbisi tatil edildi. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Mehmet Yılmaz, “Futbolu değil hayvanları izledik” başlıklı yazı kaleme aldı.

İşte Mehmet Yılmaz’ın o köşe yazısı…

Pepe’nin, Josef’in ayak bileğine daldığı ve sonunda kırmızı kartla kapının önüne konduğu dakikaya kadar Beşiktaş, oyuna daha hakimdi. Fenerbahçe’nin dar alanda baskılı oyununu alanı genişleterek yanıt veren Beşiktaş çok şut fırsatı buldu, çok korner attı ama bunların hiç birinde “gol” diye ayağa kalkmadık. Pepe’nin atılmasından sonra oyun Fenerbahçe’nin istediği gibi gelişecekti ki devreye “hayvanlar” girdi.

Margaret Thatcher’ın holiganizmle mücadeleye başlarken tarif ettiği türden hayvanlar!

Hakem yardımcıları ile orta sahaya gittiğinde “keşke maçı tatil etse” diye düşündüm.

Savcıların kamera kayıtlarını izleyip, sahaya eline geçenleri atanları tespit etmelerini bekliyorum. Bunlar tek tek yakalanmalı ve hak ettikleri ağır cezaları almalılar ki diğer statlarda bekleyen hayvanlar da akıllarını başlarına toplasınlar.

Bu şiddetle mücadelenin başka bir yolu yok.

HER TÜRLÜ REZİLLİK VARDI

İkinci yarı başlarken de merak ettiğimiz, oyunun nasıl gelişeceğinden çok holiganların maçı tatil ettirip ettirmeyecekleriydi Oysa her şey F.Bahçe’nin lehineydi.

Rakip 10 kişi kalmıştı, ilk maçın skor avantajı cepteydi ve 10 kişi kalan rakibe karşı ilk yarının son on dakikasında ortaya konan etkili oyun, ikinci yarıda turu getirecek sonucu yaratabilirdi.

Tribündeki bir grup böyleydi de sahadakiler arasındaki bir grup farklı mıydı? Hayır, değillerdi. Hakemi kandırmak, rakibi attırmak için her türlü rezilliği yaptılar..

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas