“Hocamız şampiyonluğa aç”

Beşiktaş ile 2+1 yıllık anlaşmaya varan Abdullah Avcı, siyah-beyazlı kulübün tesislerini ziyaret etti. Abdullah Avcı ile ilgili Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ürkmezgil de açıklamalarda bulundu.

Başakşehir’e veda eden Abdullah Avcı, Beşiktaş ile 2+1 yıllık anlaşma üzerinden anlaşmaya vardı ve siyah-beyazlı kulübün tesislerine ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Bu sabah saatlerinde Beşiktaş’ın Ümraniye’deki tesislerine giden Abdullah Avcı, burada antrenman sahalarını, spor salonlarını, konaklama alanlarını ziyaret ederek personelle tanıştı. Ümraniye’nin ardından Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’ne giden Avcı, burada da Ahmet Kavalcı ve Ahmet Ürkmezgil ile bir araya geldi.

Abdullah Avcı’nın Beşiktaş ile anlaşması hakkında ASpor’dan Hakan Gündoğar’a açıklamalarda bulunan Ahmet Ürkmezgil, “İnşallah hayırlı olur. İstanbulspor’dan hocayı tanıyorum. Son 10 yılda hiç ayrılmadığım bir dostum, çok sevdiğim bir kardeşim. Kan değişiklikleri her zaman ya da genelde iyi olmuştur. Abdullah Hoca çok takdir ettiğimiz bir hoca. Duruşuyla, istikrarıyla, disipliniyle takdir ettiğimiz bir hoca. Çalışmak istediğimiz bir insandı. Şenol Hoca, Milli Takım’a gittiği için bu imkan doğdu. Şampiyonlukta amiyane tabirle hocanın açlığını düşündüğümüzde, bizim için de iki senedir şampiyonluğun kaçtığını düşünürsek, bu iki amacın bir araya gelmesiyle daha iyi sonuca gideceğimizi düşünüyoruz. Abdullah Hoca’yı ikna etmek zor olmadı. Zaten o bizim dostumuz, kardeşimiz. Başkan da onu çok sever. Israrla bu işler olmaz. Abdullah Hoca da bizim kulübümüzü doğru yer olarak gördüğü için bu tercihi yaptı. Bu yüzden iki taraf için de ikna gibi bir şey söz konusu olmadı. ” dedi..

Şenol Güneş’e 2.5 milyon euro veren Mircea Lucescu için ise 2 milyon euroyu gözden çıkaran yönetimin, Abdullah Avcı’ya yıllık 10-12 milyon lira ödeyeceği aktarıldı. Teknik direktörlük kariyeri boyunca tüm sözleşmelerini Türk Lirası üzerinden yapan Avcı’nın bu prensibini Beşiktaş’ta devam ettireceği vurgulandı.

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas