Mitrovic kararı verildi;

Mitrovic kararı verildi; “Satmıyoruz”
Süper Lig’de bu sezon şampiyonluğu kaptıran Beşiktaşımızda transfer çalışmaları için düğmeye basıldı..

Süper Lig’de bu sezon şampiyonluğu kaptıran Beşiktaşımızda transfer çalışmaları için düğmeye basıldı. Şampiyonlar Ligi gelirinden mahrum kalmasından dolayı maaş kısıtlamasına gitmek ve kadrosunda bazı oyuncuları elden çıkartmak zorunda olan Beşiktaş’ta Hırvat Mitrovic için de flaş bir karar alındı.

Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda geçtiğimiz sezon Belçika Ligi takımlarından Club Brugge’e kiralanan Mitrovic’i takımda tutacak. Hırvat futbolcunun Dünya Kupası’nda mücadele edecek olmasından dolayı transfer sürecinia ağırdan alan Beşiktaş, Club Brugge’ün 4.5 milyon euro + 500 bin euroluk satın alma opsiyonunu düşürme talebini geri çevirdi ve Hırvat futbolcuyu büyük bir sürpriz değişiklik olmaması halinde satmama kararı aldı.

FİKRET ORMAN’IN MITROVIC AÇIKLAMASI;

”Futbolcularımıza teklifler geldiği yönünde her gün haberler çıkıyor. Bir çoğu gerçeği yansıtmıyor. Özellikle Pepe ve Quaresma için ortada herhangi bir teklif olmadığı için bu oyuncuların transfer durumlarını konuşacak bir konu yok. Zaten Pepe ve Quaresma’yı satmak gibi bir düşüncemiz de yok. Mitrovic te Belçika’da iyi bir sezon geçirdi, gelecek sezon kadronun önemli oyuncularından biri olacak, onu da kesinlikle satmayı düşünmüyoruz. Ama Boyko ve Aras ile yollarımızı ayıracağız, inşallah başka bir kulübe satarız”

BEŞİKTAŞ’TA NEDEN OYNAYAMADI?

Beşiktaş’ta forma giyememesi hakkında konuşan Matej Mitrovic, “Belçika’daki tempo ile Beşiktaş’taki tempo çok farklı değil. Ancak Beşiktaş’ta daha fazla tecrübeye sahip, daha yaşlı futbolcular oynuyor. Club Brugge’de ise her dakika, her şeyini veren çok dinamik bir takımımız var.” açıklamasını yaptı.

KARİYERİNE NEREDE DEVAM EDECEK?

Belçika ekibi Club Brugge’ün satına alma opsiyonunu kullanıp kullanmayacağıyla ilgili soruya da yanıt veren Matej Mitrovic, “Neden olmasın? Beşiktaş gibi büyük bir kulübe transfer oldum ama oynayamadım. Bu yüzden doğru seçimler yapmak önemlidir. Neler olacak göreceğiz.” diye konuştu..

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas