Oğuzhan, Fernandes ve Talisca sözleri

Oğuzhan, Fernandes ve Talisca sözleri
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transferle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı..

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports Haber’e verdiği röportajda transferle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Orman, Oğuzhan Özyakup ile yeni sözleşmenin imzalandığını kaydederken, Manuel Fernandes’in geri dönüşü için de yeşil ışık yaktı. Başkan ayrıca, Talisca’nın parayı hayatının merkezine koyduğu için Çin’e gittiğini kaydetti.

İŞTE FİKRET ORMAN’IN SÖZLERİ…

“Galatasaray maçına gelene kadar çok sayıda hata yaptık. Şampiyonluğun kaçışını sadece o maça bağlamamak lazım. Bu sezon mental olarak iyi hazırlanamadık. Bu sene o hatalarımızdan ders çıkartacağız.”

“Beşiktaş’ta göreve geldiğimiz dönemdeki şartlarla bugünkü şartlarımız arasında çok ciddi fark var. Birinci sene FFP, ikinci senemizde 3 Temmuz nedeniyle Avrupa’ya gidemedik. O zamanki futbol kadrosuyla bu zamanki kadroya bir bakmak lazım. Okula gidip gelen kimseyi rahatsız etmeyen bir çocuk iken mahallenin en güzel kızına talip eden olduk. Beşiktaş finansal olarak Türkiye’deki üç ana rakibinden de çok daha iyi durumda. Bizim rakiplerimiz Avrupa’dan toplantıya çağırılıyor. Gördüğünüz gibi Beşiktaş’ın böyle bir durumu yok.”

“Oğuzhan gidiyor, Quaresma Çin’e gidiyor tarzı haberler çıkıyor. Ben bu kulübün başkanıyım. Böyle olaylardan benim haberim yok. Takımdan ayrılan bir tek Tosic oldu. Ekonomik olarak zor zamanlardayız. Geçen sene bugünlerde Euro 3.9, bu sene 5.4 civarında. Giderlerimiz hep dövizden. Döviz kuru nedeniyle giderlerimiz çok artmış durumda..”

“BÜTÜN OYUNCULARI BİR YERE SATTILAR”

“Geliri itibariyle Türkiye’de en çok gelir alan takım Beşiktaş. Bu sene UEFA Avrupa Ligi’nde büyük hedeflerimiz var. Rakiplerimiz finansal olarak bizden daha iyi durumda mı? Hayır değiller. Kıskanılan ve üstüne oyun oynanılan bir takımız. Bütün oyuncularımızı bir yere sattılar. Benim niye haberim yok?”

“Akıllı bir küçülme yaşayacağız ama bu ‘eyvah, Allah, yandık bittik’ demek değildir. Beşiktaş’ın 110 senelik tarihinden daha çok yatırım yaptı bu yönetim kurulu. 110 senedir toplam satılan oyuncu bonservis fiyatından daha çok sattı bu yönetim kurulu. Bu yönetim varken ‘yandık, kül olduk’ demek yok. Tabii ”Başkanım Ronaldo’yu al” de”

TALISCA’NIN AYRILIĞI İÇİN: “PARA”

“Talisca’nın gitmesi beni şaşırtmadı. Bildiğim bir konu. Senin bonservisini alacağız dedik, kalmak istemiyorum dedi. Talisca’nın hayatı para üzerine kurulmuş. Çok para oryantali bir çocuk. Devre arasında da bize teklif geldi. Şampiyonluk yarışında olduğumuz için vermek istemedik. Ben hangi kulübe gideceğini de biliyordum. Oyuncu, Şenol Güneş’e İngiltere’ye gideceğini söylemiş ama kendisi de Çin’e gideceğini biliyordu. 6.5 milyon Euro alacak orada yılda.”

“Talisca’yı alalım, para toplayalım başkanım diye hashtag çıkarttılar. İnsanlar bunu görüyor da biz göremiyor muyuz? İnsanlarda akıl var da, bizde yok mu? Oyuncuları fazla abartıyoruz. Messi kramponunu taşıyacak sanıyorlar. Beşiktaş’ın değerini buradayken bilecekler.”

OĞUZHAN VE FERNANDES AÇIKLAMASI

“Oğuzhan’ın sözleşmesini imzaladık. Fatih’in de imzaladık. Yakında KAP’a bildiririz. Önceliğimiz ofansif orta saha transferi olacak. Bir oyuncu bekliyor. Oğuzhan’ın geçen seneki performansından memnun değildik, daha fazlasını istiyoruz. Manuel Fernandes Beşiktaş’a geri gelmek istiyor. Ben Manuel’e biraz kırgınım. Gidiş şekli iyi değildi. Mali koşullara bakmak ve Şenol hocanın görüşüne bakmak lazım. Geri dönüşü sevmem ama futbolcu, Quaresma’da olduğu gibi hatasının farkındaysa ikinci şans vermek lazım. Fernandes, Beşiktaş’ın sembol isimlerinden birisidir. Taraftarın da bir beklentisi var. Oturup konuşmak lazım.”

“Özellikle yerli ve genç futbolculara ağırlık verdi. Emre Akbaba ve Deniz Türüç önemli oyuncular ama kulüplerin beklentilerinden dolayı gündemimizde değil. Dünya futbolunun yaşı da çok ilerledi artık.”

ATIBA HUTHINSON’IN DURUMU

“Beşiktaş’ın şampiyon olması lazım. Oyuncu yetiştirip satma takımı değil. Oyuncuların yaşları ve istikballeri önemli. Ama şampiyon olmak da önemli. Takımda çok yabancı futbolcu oldu. Atiba’nın futbolculuk sonrası takımda kalıp antrenör olmasını istiyorum. Bunu Atiba’ya da söyledim. O potansiyeli kendisinde görüyorum. Sen bizim evladımızsın dedim. Bir sene daha futbol oynamak istiyor. Biz de ona bir senelik kontrat önerdik. Daha iyisini bulursa o kendisinin bileceği iş olur.”

“FORVET TRANSFERİ YAPILACAK”

“Forvet mevkiinde çıta her sene daha yukarı çıkıyor. Demba Ba, Mario Gomez, Aboubakar, Cenk… Bu sene olmadı malesef. İstediğimiz gol rakamlarına ulaşamadık. Vagner Love’ı gol kralı olarak aldık, 2 gol atabildi. Önümüzdeki sezon için forvete takviye planımız var. Elimizdeki forvetlerin sözleşmeleri de var. Gelen teklif olursa değerlendiririz.”

“DEMBA BA 3 KATI TEKLİF ALDI”

“Demba Ba’ya teklif ettiğimiz miktarın 3 katını Çin’den aldı. Çok sevdiğimiz bir çocuktur Demba. Kendisine Göztepe’de çok ayıp edildi. Göztepe’ye giderken de bizim onayımızla gitti zaten. Tamer orada, daha iyi sezon geçirsin diye oraya gitmesine olur verdik. Konyaspor’da istiyordu ama Göztepe’nin daha iyi olacağını düşündük. Demba Ba’ya kontrat önerdik ama Çin’den gelen teklif çok yüksekti. Futbol kariyerinin sonlarına gelen Demba haklı yani.”

ABOUBAKAR İÇİN SİTEM GİBİ SÖZLER

“Aboubakar ile ilgili gerçekler var, geçen sene de gerçekler vardı. Biz neyi, ne için yaptığımızı biliyoruz, herkes işini yapsın. Çağın hastalığı sosyal medya. Twitter, Instagram hesabı açıyorsun. Takipçin arttıkça kendini otorite olarak görüyorsun. Erdal Torunoğulları bizde hiçbir zaman transferden sorumlu olmadı. Dış ilişkilerden sorumluydu. Beşiktaş’ta transferleri ben yönetirim. İyisi de kötüsü de benimdir. Erdal Torunoğulları’nın transfer görevi yok. Ben veriyorum görevleri. Erdal Torunoğulları’na söyledim ”Kendini basında sihirbaz gibi gösteriyorsun ama görevlendirmeleri ben yapıyorum, seni transfer görüşmesine ben gönderiyorum, yok öyle bir olay” dedim. ”

BURAK YILMAZ TRANSFER EDİLECEK Mİ?

“Burak, Trabzonspor’un oyuncusu. Bildiğim kadarıyla Trabzonspor onun için bir bonservis ödedi ve öyle aldı. İyi bir kontratı var. Biz Burak ile transfer yapma durumuna gelmedik. İyi bir Beşiktaşlı, kendisini çok severim diye değerlendirdim. Beşiktaş başkanı iken görevlerimden birisi de Beşiktaşlılara sahip çıkmaktır. Burak iyi bir Beşiktaşlıdır. Trabzonspor Başkanı Ahmet Bey benim dostumdur. Ama detaylı bir konuşma yapmadık. Trabzonspor bizim dost kulübümüzdür. Trabzonspor ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemdeyken onlara zorluk çıkartmayız. Gönül ilişkilerimiz de var. Burak’ı transfer gözüyle bakmıyorum, Beşiktaşlı gözüyle bakıyorum. “.

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas