Quaresma, Çin’e Gidecekmi ?

Quaresma, Çin’e transfer olacak mı?
Beşiktaş’ın yıldızları Anderson Talisca ve Ricardo Quaresma, TRT Spor’a açıklamalar yaptı.

Beşiktaşımızın yıldızı Ricardo Quaresma ve Anderson Talisca şampiyonluğu değerlendirdi..

TRT Spor’a konuşan iki yıldızın açıklamaları şu şekilde…

Quaresma: Çok uzun bir yıl oldu bizim için. İniş çıkışlar oldu tabi ki insanın istemediği şeyler de oluyor başımızdan geçti. Bu sene böyle geçti önümüzdeki sene daha da iyi olacak diye düşünüyoruz. Beşiktaş uzun senelerdir iki kez üst üste şampiyonluk görmemişti ama bu takım bunu başardı ve iki sene üst üste şampiyon oldu.

Talisca: Portekiz’den Türkiye’ye geldim eve şanslıyım ilk senemde şampiyon oldum. Çok mutluyum o anlamda, çok mücadele ettik uzun süren mücadele sonunda kazandık.

“BAŞINDAN BERİ ŞAMPİYON OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORDUM”

Quaresma: Aslında ben başından beri şampiyon olacağımızı düşünüyordum. Hiç inancım kırılmadı. Kötü başlangıç yapmamıza rağmen ben hep şampiyon olacağımızı düşünüyordum. Tek bir maç söylemek gerekirse lig sonuna kadar gitti ve sondan bir hafta önce bitti. Önemli bir maç söylemek şu an için zor.

Talisca: Buraya geldiğimde, Beşiktaş’a imza attığımda şampiyonluk için mücadele eden her sene şampiyonluğa oynayan bir takıma geldiğimi biliyordum ve öyle de oldu. Lig boyunca bir yol haritamız vardı o yolda ilerledik ve şampiyon olduk.

QUARESMA’DAN ÇİN İDDİALARINA YANIT

Quaresma: (3-3’lük Benfica maçında yaptığı rabona ile ilgili) Bütün hayatım boyunca sahada farklı şeyler yaptığım için eleştirildim ve eleştirilmeye de devam ediyorum. O an kafama yatarsa her şeyi yaparım. Aslında biraz güçlü bir karakterim, inatçıyım. Biraz kafamın dikine giden bir yapım var. Kariyerim boyunca aya çok sevildim, ya çok nefret edildim bu böyle devam edecek sanırım.

Quaresma: (Çin’e transfer iddiaları üzerine) Taraftarımız çok özeli, mükemmel bir taraftar grubuna sahibiz. Bazen maçta oynayamıyorsunuz sakat oluyorsunuz. Oynamasanız da stada girdiğinizde size enerji veriyorlar. Beşiktaş taraftarı hep kalbimin bir köşesinde olacak buradan ayrıldığımda da. Çin ile ilgili transfer haberleri nereden çıkıyor bilmiyorum. Ben kimseyle görüşmedim ve bilmiyorum.

“FRİKİKLER YETENEK VE ÇALIŞMA İLE OLUYOR”

Talisca: (Frikik golleri ile ilgili) Çok çalışma var bunun arkasında tabi ki Allah’ın verdiği bir yetenek var ama o yeteneğin üzerine çalıştığınız zaman oluyor. Biz antrenmanlardan sonra devamlı çalışıyoruz, kalecinin pozisyonuna bakıyoruz. Quaresma’nın dediği gibi kafamıza eseni yapıyoruz ama sürekli çalışıyoruz. İkimizde (Quaresma) topa iyi vuruyoruz. İkimizin de farklı yetenekleri var. Çok iyi arkadaşız. Maç içinde kim daha iyi hissediyorsa topa o vuruyor. Maç içinde de gösterdik bu yeteneğimizi. Bu oyunumuzu ve kapasitemizi gösterdiğimizde umarım daha çok şampiyonluklar yaşarız.

Quaresma: Talisca ile antrenman yapmak benim için büyük bir keyif, büyük bir zevk. Çünkü öğrenmenin yaşı yok. Ben ondan yaşça büyük olduğum halde ondan yeni şeyler öğreniyorum. Aramızda iyi bir uyum olduğunu düşünüyorum. Tabi ki Talisca topa daha iyi vuruyor, başka yetenekleri de var. Bir gün ileride dünyanın çok büyük kulüplerinde oynayacağını düşünüyorum.

Quaresma: Evet işler biraz ters gidiyor yaşlandıkça daha iyi olmaya başlıyorum sanki. Şaka bir yana her oyuncu sezona iyi bir başlangıç yapmak ister ama siz ne kadar hazır olursanız olun, siz ne kadar çalışırsanız çalışın diğer gerçekler de var. Güven çok önemli, hocamın bana güvenmesi, takım arkadaşlarımın bana güvenmesi artı benim de çalışmam sonucu buraya getiriyor..

TALISCA, BEŞİKTAŞ’TA KALMAK İSTİYOR MU?

Talisca: Her zaman kalmak istediğimi belirttim. Ondan sonraki mevzular beni aşar Beşiktaş ile Benfica’nın arasında benim bilemeyeceğim, başkanın bileceği iş. Ben burada kalmayı her zaman belirttim. Ailem burayı çok sevdi, İstanbul’u, Beşiktaş’ı çok benimsedik. Burada bir faktör vardı. Bizim burayı benimsememizde Quaresma’nın faktörü çok önemliydi. Çıktık bana İstanbul’u gezdirdi, nerede yemek yiyeceğimi, gezeceğimi gösterdi. Benim buraya adapte olmamda, başarımda Quaresma’nın çok büyük payı var. Portekiz’de Quaresma ile ilgili biraz farklı yorumlar yapılsa da karakteriyle ilgili, Quaresma bana burada çok yardımcı oldu.

“BİRİSİ BÖBREĞİNİ, BİRİSİ ARABASINI KOYMUŞ”

Talisca: (Bonservisinin alınmasıyla ilgili taraftarın yaptığı espriler) Tabi ki taraftarın bu güzel alkışlarını, tebriklerini görmek çok güzel. Biz bunun için çalışıyoruz. Tabi komik şeyler ben de gördüm. Birisi böbreğini koymuş, birisi arabasını koymuş bunlar komik. Ama az önce Quaresma’nın da dediği gibi Benfica’da son senem iyi gitmedi ve yeni bir hava yeni bir nefes lazımdı. Hocamın bana güvenmesi, taraftarın desteği çok iyi oldu..

“HENÜZ CRISTIANO RONALDO’YLA KONUŞMADIM”

Quaresma: Henüz Ronaldo’yla konuşmadık. Milli takımda beraberiz zaten. Onun da Şampiyonlar Ligi finali var. Milli takıma gidince uzun süre beraberiz konuşuruz.

“ŞENOL GÜNEŞ, ÇOK BÜYÜK BİR HOCA VE İNSAN”

Quaresma: Hocamız her zaman söyledim, diğer röportajlarda da belirttim çok büyük bir hoca ve çok büyük bir insan. Baktığınız zaman burada bir çok oyuncu var farklı karakterde. Onların günlük mutlu ve mutsuzlukları var. Onlarla nasıl ilgileneceğini biliyor. Zaten iki sene üst üste yaşanan şampiyonluk onun nasıl büyük bir hoca olduğunu gösteriyor.

Talisca: Quaresma’nın dediği gibi çok büyük bir hoca ve kalitesini konuşmaya gerek yok. Nerede ne zaman oyuncuya nasıl yaklaşacağını iyi biliyor. Sadece oynayan oyunculara değil, oynamayan oyunculara da nasıl yaklaşacağını biliyor ve etkisi çok büyük. Benim de iyi anlarım oldu kötü anlarım oldu. Bana da gelip ne yapmam gerektiğini anlattı çok teşekkür ederim hocama..

“HEP BERABER SAÇLARI BOYAYALIM DEDİK”

Quaresma: Ben Talisca kadar saçlarımı boyayamam artık kel kalıyorum.

Talisca: Ben aslında çok konuşmak istemiyorum bu konuyla ilgili. Önceden görmüştüm saçları beraber boyayalım dedim. Sarıya boyattık aynı renk olmadı. O siyah ben beyaz, o beyaz ben siyah gittik hep ama Beşiktaş’ta kaldık.

“QUARESMA’NIN OĞLU FRİKİKLERE HAZIR”

Quaresma: (Oğluyla ilgili) Şu anda bonservisi yok ama birkaç sene sonra ben de menajeri olduğum zaman herhalde bonservisi pahalı olur. Hiçbir projem yok sadece çocuklarım mutlu olsun isterim. Onları mutlu görmek isterim. Kimse çocuklarına karışmasın, doktor ol ya da futbolcu ol diye. Eğer oğlum da futbolcu olmak isterse çalıştırırım,, ona destek veririm.

Talisca: (Quaresma’nın oğluyla ilgili) Frikiklere hazır kendisi, ceza sahası etrafında yakalarsa affetmez..

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas