Ryan Babel’den Beşiktaş ve Liverpool itirafları

Ryan Babel’den Beşiktaş ve Liverpool itirafları
Beşiktaşımızın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, Monaco maçı öncesi İngiliz basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu..

Beşiktaşımızın Şampiyonlar Ligi’nde karşılaşacağı Monaco maçı öncesi Hollandalı yıldız Ryan Babel, İngiliz Independent gazetesine röportaj verdi..

İngiliz basınına Beşiktaşımızın Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısı hakkında konuşan Babel, ”Top sağ kanada gittiğinde Ricardo Quaresma’nın koşup topu Cenk Tosun ile buluşturacağını biliyoruz. Benim oynadığım sol kanatta ise durum farklı. İçeri daha çok giriyorum, sol bek ile beraber oynuyoruz. İstatistiklerime baktığınızda benim bitirici bir forvet olmadığımı söyleyebilirsiniz. Ama Ajax altyapısında forvet oynuyordum. Forvet pozisyonununda da neler yapılacağını iyi biliyorum. Topu tutup takımı rahatlatabiliyorum. Yıllar içinde öğrendiklerimi hala yapabiliyorum. Ama tabii ki ünümü sol kanattaki performansıma borçluyum” şeklinde konuştu.

Premier Lig’deki Liverpool günlerinden de bahseden Babel, ”Ajax’ta 4-3-3 oynuyorduk. Liverpool’a geçince 4-4-2 sistemine ayak uydurmakta zorlandım. 4-4-2’nin solunda oynuyorsanız defansa daha çok yardıma gitmelisiniz. Bana karşı yapılan en büyük eleştirilerden birisi de defansif yönümdü. İnsanlar bana tembel demeye başlamıştı” dedi.

”VAN PERSIE BİLE…”

İngiltere’ye alışmasının zaman aldığını belirten Hollandalı futbolcumuz, Fenerbahçe forması giyen Robin Van Persie’yi örnek göstererek, ”20 yaşındaki bir futbolcunun Hollanda’dan İngiltere’ye gidip adapte olması zaman alır. Hiçbir oyuncu ilk günden katkı yapmaya başlayamaz. Van Persie bile Van Persie olmak için 2-3 sene beklemişti. Ondaki fark Arsene Wenger’di. Wenger ona hep yardımcı oldu ve oynamak için zaman verdi. Liverpool’da Rafa Benitez bana bu şansları vermemişti” sözlerini kullandı.

”BENITEZ BİR ŞEY YAPMADI”

Liverpool’daki teknik direktör Rafa Benitez’i eleştiren Babel, ”Bana yardımcı olacağı hakkında söz vermişti ancak hiçbir şey yapmadı. 20 yaşındaki bir futbolcu için bu çok zordu. Çok çabuk olgunlaştım. İnişlerim, çıkışlarım oldu ama Liverpool’da çok şey öğrendim. Geçmişe dönüp baktığımda daha farklı olabileceğini görüyorum” sözlerini kaydetti.

”TÜRKİYE LİGİ’NDEN ÇOK ETKİLENDİM”

Türkiye’deki futbol hakkında da konuşan 30 yaşındaki futbolcumuz, ”Türkiye Ligi’ne ilk geldiğimde stadyumların kalitesinden oldukça etkilenmiştim. Türk insanı çok duygusal. Futbola çok bağlılar, takımlarının gerçekten iyi olmasını istiyorlar..

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas