Şampiyonluk için bunu yapmamız şart!

Şampiyonluk için bunu yapmamız şart!
Beşiktaş’ta şampiyonluğa olan inanç devam ederken, siyah-beyazlıların sezonun ilk yarısındaki performansın üzerine çıkamaması halinde 20 yıla göre şampiyon olma ihtimali çok düşük olarak görülüyor..

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir’e 1-0 mağlup olup şampiyonluk yarışında yara alan Beşiktaş, milli maç arasına 50 puanla 3. sırada girdi..

Lider Galatasaray’ın 4, ikinci sıradaki Medipol Başakşehir’in 3 puan gerisindeki Beşiktaş’ta puan kayıplarına rağmen şampiyonluğa olan inanç devam ediyor. Geçtiğimiz gün Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da yaptığı açıklamada bu inancı, ”Taraftarımızla birlikte biz üçüncü şampiyonluğa ulaşacağız” sözleriyle dile getirmişti..

Sezon sonunda kupaya olan inancı süren Beşiktaş’ın şampiyonluk yaşayabilmesi için ilginç bir detay dikkatlerden kaçmadı. Beşiktaş’ın şampiyon olmak için kalan maçlarda, ilk yarıda aldığı sonuçlardan çok daha iyi neticeler almak zorunda olduğu ortaya çıkıyor.

İLK YARIYI GEÇEMEZSE, SON 20 YILA GÖRE ŞAMPİYONLUK ZOR

Beşiktaş, kalan 8 haftadaki rakipleriyle ilk yarıda oynadığı maçlarda 15 puan toplayabilmişti. Siyah-beyazlı ekip ikinci yarıdaki maçlarda bu 15 puanın üzerinde bir performans sergileyemeyip, ilk yarıdaki performansını tekrar eder ve en iyi ihtimalle 15 puan çıkarırsa sezon sonunda 65 puana ulaşabiliyor.

Metamatiksel olarak 65 puanla şampiyonluk ihtimali bulunsa da Süper Lig’in son 23 sezonunda bunu başarabilen bir takım olmadı. Süper Lig’in son 20 sezonunda en düşük şampiyonluk puanı 70 oldu.

Son 20 sezonda Süper Lig’in en düşük puanlı şampiyonluğuna 2006/2007’de 70 puanla Fenerbahçe ulaştı. 2008/2009’da Beşiktaş, 2012/2013’te de alatasaray 71’er puanla şampiyonluk yaşayabilmişti..

Gönderiyi Sosyal Medyada Paylas